Wystrzałowa sobota

Przed nami kolejny dzień fajerwerkowego szaleństwa. Widowiskowe skoki do wody w ramach Water Show Szczecin 2017, Firefighter Combat Challenge, Baltic Polonez Cup Race, Szczecin Music Live, a na zakończenie trzy fantastyczne pokazy w ramach Pyromagic. Będzie się działo!

Tegoroczny festiwal Pyromagic to już dziesiąta edycja tego niezwykłego wydarzenia. Wczoraj zobaczyć mogliśmy dwa pokazy przygotowane przez Jost z Austrii oraz H.C. Pirotechnik z Belgii. Dzisiejszego wieczora niebo nad Szczecinem rozświetlą pirotechnicy z Luksemburga (Fire Event) i Szwajcarii (Sugyp). Dziś poznamy także zwycięzcę, który zgarnie Platynową Magnolię i wygra finał finałów. To jednak nie koniec atrakcji. Tradycyjnie na zakończenie festiwalu zobaczymy efektowny pokaz w wykonaniu firmy SUREX.

Widowiskowe skoki do wody

Water Show Szczecin 2017 to wydarzenie, które po raz drugi towarzyszy festiwalowi Pyromagic. Skoki do Odry z platformy ustawionej na Trasie Zamkowej dostarczają niezapomnianych wrażeń. W zmaganiach zobaczymy najlepszych skoczków z całego świata. To jednak nie jedyne wodne atrakcje, które zostały przygotowane przez organizatorów. Odwiedzający szczecińskie nabrzeże zobaczą pokazy w wykonaniu najlepszych flyboardzistów oraz nowość, jaką będą akrobatyczne skoki na poduszkę BLOB.

Zmagania żeglarzy

Tegoroczne Baltic Polonez Cup Race rozpocznie się dzisiaj o godz. 12.00 prestartem na Odrze. Żeglarze będą rywalizować w pięciu ambitnych wyścigach na trzech dystansach, wyniki wszystkich odcinków będą wliczane do punktacji MP. Wyścig długi będzie kultową rywalizacją o Puchar Poloneza. Polonez Cup Race 2017 to pełnomorska prestiżowa impreza żeglarska w rejonie Bałtyku. Skupia najlepszych żeglarzy samotników i załogi dwuosobowe z Polski i zagranicy. Tradycyjnie jednak rozpoczyna się na Odrze. Kolejny raz podczas festiwalu Pyromagic.

Strażacy powalczą o zwycięstwo

Sobota to drugi dzień rywalizacji najtwardszych strażaków na świecie. Dziś zobaczymy zmagania sztafet. W trakcie zawodów strażacy wykonają szereg wyczerpujących zadań. W pełnym rynsztunku bojowym (hełmy, rękawice, ubranie specjalne) będą musieli wykonać następujące czynności:

  • wnieść 19-kilogramowy wąż strażacki na szczyt 12-metrowej wieży oraz wciągnąć dodatkowy jego odcinek przy pomocy liny,
  • za pomocą młota przesunąć na odległość 1,5 metra metalową sztabę o wadze 72,5 kg,
  • pokonać slalom na dystansie 40 m i przebiec ciągnąc wypełniony wodą wąż (30m),
  • przeciągnąć, idąc tyłem, manekina o wadze 79 kg na odległość 30 m.

Muzycznie na Wałach

Świetna muzyka to coś, co towarzyszy pokazom fajerwerków właściwie od samego początku. W ramach Szczecin Music Live usłyszymy brzmienia z pogranicza folku, muzyki tanecznej i muzyki elektronicznej. Dobrą zabawę wieczorem zapewnią Haris Pilton i The Ufoslavians. Nie zabraknie muzyki w klimacie cygańskich rytmów oraz reggae. Świetna atmosfera gwarantowana!

Relacje wideo z pierwszego dnia festiwalu:

https://www.youtube.com/watch?v=xDDzQYHp7xg&t 

https://www.youtube.com/watch?v=r3kIxBY0SWU 

https://www.youtube.com/watch?v=EXgtKPXYO3A&t=2s 

https://www.youtube.com/watch?v=hzlkCwj1ttk&feature=youtu.be 

Pyromagic 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja SO FINE