Szczecin Music Live

Tradycją stało się już, że pokazom fajerwerków PYROMAGIC towarzyszy wyjątkowa muzyczna oprawa. Już po raz szósty podczas wydarzenia nie zabraknie zatem festiwalu muzycznego Szczecin Music Live.

Tegoroczna edycja będzie kontynuacją bardzo dobrze przyjętego przez szczecińską publiczność kierunku muzycznego będącego mieszanką folku i muzyki tanecznej wzbogaconego o brzmienia muzyki elektronicznej. 

Festiwal muzyczny

W tym roku na scenie u stóp Wałów Chrobrego wystąpią: DJ Krzaku aka Selecta Arbusto, Adam Strug, DJ Urban Turban oraz  [dunkelbunt] live. Poniżej przestawiamy sylwetki artystów oraz program Szczecin Music Live.

Piątek 10 sierpnia

14:00 – 01.00 – Jarmark i ogródki piwne

10:00 – 20:00 Firefighter Challenge: starty indywidualne

20:50 Szczecin Music Live: DJ Krzaku aka Selecta Arbusto

21.10 Szczecin Music Live: Adam Strug

22:20 I pokaz Pyromagic 2018: Pyro Events - Temexon Team (Rumunia)

22:35 Szczecin Music Live: DJ Krzaku aka Selecta Arbusto

23:00 II pokaz Pyromagic 2018: Platinum Fireworks (Filipiny)

23:15 Szczecin Music Live: DJ Krzaku aka Selecta Arbusto

 

Sobota 11 sierpnia

10:00 – 01.00 – Jarmark i ogródki piwne

10:00 – 18:00 Firefighter Challenge: starty sztafetowe

12:00 – 20:00 Watershow: m.in. FLYBOARD, PODUSZKA BLOB, WAKEBOARD, NARTY WODNE

20:50 Szczecin Music Live: DJ Urban Turban

21:20 Szczecin Music Live: [dunkelbunt] live

22:20  III pokaz Pyromagic 2018: Pyrotex Fireworx (Anglia)

22:35 Szczecin Music Live: DJ Urban Turban

23:05 Pyromagic: ogłoszenie wyników

23:15 Pokaz Ogni Sztucznych gospodarzy wydarzenia Surex (Polska)

23:30 Szczecin Music Live: DJ Urban Turban

 

DJ KRZAKU aka Selecta Arbusto

        Od 1996 roku czynnie uczestniczy w polskiej scenie reggae i etno. Przez 5 lat współpracował z Jackiem Kleyffem i Orkiestrą Na Zdrowie, gdzie grał na bębnach, drumli i instrumentach perkusyjnych.

Wiele lat prowadził legendarne już imprezy „Reggae Faza” (13 lat) i „Czwarty Żywy Punkt”(6 lat). Był także rezydentem warszawskiego cyklu „BassTheory”, przez który przewinęły się największe tuzy sceny jungle i D’n’B. Cztery sezony (2011-14) spędził na Ibizie, gdzie rezydował i grywał w takich klubach jak Global Reggae Bar Ibiza, Gatecrasher Ibiza, Bassment Ibiza, a także Las Dalias oraz Grial. Współzałożyciel i DJ istniejącego od 2001 roku Zjednoczenie SoundSystem, z którym w 2015 roku wydał płytę „Inity”. Współtworzy również stołeczny kolektyw DJ’ski Warsaw Jungle Massive.

        Dziennikarz muzyczny w Radio Kampus, gdzie prowadzi autorską audycję „Z Malowanej skrzyni DJ’a Krzaka”, w której prezentuje stare i nowe dźwięki z całego świata.

        Jego głównym nurtem zainteresowań jest ogólnopojęta muzyka karaibska (Reggae, Dancehall, Calypso, Mento) we wszystkich jej odmianach, choć nie stroni też od mocniejszych bitów rodem z UK (Jungle, D’n’B, Dubstep, Breakbeat). Inną muzyczną pasją jest muzyka etniczna z całego świata, z naciskiem na kraje afrykańskie oraz latynoamerykańskie (czego efektem jest nagrany w 2004 roku Livetape „Ritmos Sensacionales”).

Wielki fan komiksów, horrorów i sci-fi.

Adam Strug Kompania

Adam Strug (ur. 1970) – polski śpiewak i instrumentalista, etnomuzykolog, poeta, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, scenarzysta filmów dokumentalnych. Lider muzycznej kompanii wykonującej jego autorskie piosenki. Pomysłodawca zespołu śpiewaczego „Monodia Polska”, praktykującego polskie pieśni przekazywane w traducji ustnej. Zajmuje się głównie sztuką wokalną, ale nie stroni od form wyłącznie instrumentalnych. Jego piosenki wykonują także inni wokaliści: Stanisław Sojka, Mieczysław Szcześniak, Wojciech Waglewski oraz Janusz Prusinowski Trio i inne zespoły folkowe.

         W muzyce tradycyjnej Strug reprezentuje nurt zachowawczy. Jest depozytariuszem i popularyzatorem pieśni polskich przekazywanych od pokoleń wyłącznie w tradycji ustnej, a wykonywanych w skalach wcześniejszych niż powszechnie dziś używana skala dur-moll.

15 listopada 2017 w radiowym Studio Koncertowym im. St. Lutosławskiego Polskiego Radia odbył się koncert promujący czwartą autorską płytę Adama Struga „Leśny Bożek”, transmitowany przez radiową Dwójkę i głównie z tym programem usłyszymy go w Szczecinie. Płyta „Leśny Bożek” jest czwartą, autorską płytą Adama Struga. Piosenki na niej zawarte mówią o antynomiach ludzkiego losu: miłości, śmierci, nadziei i rozczarowaniu. W warstwie literackiej, obok tekstów Struga, odnajdujemy wiersze Leśmiana, Staffa, Asnyka i poety ludowego Jana Pocka. W warstwie muzycznej - w całości skomponowanej przez autora - dają znać o sobie fascynacje polską muzyką tradycyjną i melodyką Bliskiego Wschodu. Cechami tej płyty są liryka i minimalizm. Autor częstokroć deklaruje, że jego utwory służyć mają wspólnemu śpiewaniu wierszy poetów polskich i obcych. Wydawcą płyty jest Unzipped Fly Records.

DJ URBAN TURBAN

(Niemcy)

 

Ulf Lindemann - kompozytor, producent, DJ. Urodził się w 1979 roku w Hamburgu, ale od 2001 roku mieszka w Wiedniu. Obecnie jest jednym z najważniejszych trubadurów globalnych beatów nowego milenium. Stworzył sieć podobnie myślących muzyków i DJ’ów i w 2010 roku założył własną wytwórnię płytową. Śmiało można zaliczyć go do pionierów  Electro Swing, Balkan Beat and Global Bass. Dzięki swojej muzyce zwiedza cały świat: Nowy Jork, Melbourne, San Francisco, Barcelona, Istanbuł, Paryż, Londyn czy Cape Town to tylko niektóre punkty jego niekończącej się podróży prezentującej melanż miejskiej muzyki świata. Dzięki współpracy m.in. z takimi artystami jak Harry Stojka, Waldeck, Fanfare Ciocarlia, Amsterdam Klezmer Band, Solo Moderna, Boban Markovic Orkestra, 17 Hippies, 5Nizza, Balkan Beat Box, !Deladap czy Stefano Miele, wciąż poszerza i odtwarza swój wyjątkowy muzyczny wszechświat.

 

„Świat oferuje zapierającą dech w piersiach wielobarwność w muzyce. Nie przeszłoby mi nawet przez myśl skupienie się tylko na jednym stylu. Podczas występów podróżujemy po świecie razem z naszą publicznością. Pozbawieni czasowych ram tańczymy w różnych krajach i na różnych kontynentach, upijając się nieskończonym pięknem muzyki.”

[DUNKELBUNT]

(Austria/Niemcy)

Niezwykle barwna i taneczna formacja założona przez znanego niemieckiego producenta, muzyka i DJ’a Ulfa Lindemanna. Tutaj wszystko staje się możliwe – bałkańskie beaty spotykają electro swing, hip-hopowe groovy mieszają się z sunshine reggae, a bluegrass zderza się z Bollywood. Usłyszysz tu teksty w przynajmniej 14 językach i zdecydowanie jest to muzyka, która zmusi cię do tańca.

         Międzynarodową rozpoznawalność przyniósł bałkańsko-hiphopowy singiel "The Chocolate Butterfly" wydany w 2003 roku.  Po nim pojawił się kolejny hit "Cinnamon Girl", tym razem w klimacie electro swing. Konsekwencją wzrostu popularności Ulfa jako producenta i DJ’a było powołanie zespołu live [dunkelbunt], który funkcjonuje na scenie od 2006 roku. Można ich było zobaczyć na prestiżowych festiwalach muzyki etnicznej na całym świecie. Występowali również w Polsce, m.in. na Life Festival Oświęcim oraz na 50. urodzinach Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

         Na ich koncertach można poczuć unoszący się w powietrzu zapach cynamonu, orientalnych olejków, japońskich wiśni, miejskiego smogu, skwar pustyni i wilgoć Amazonii. W tej muzyce jest wszystko – to jak podróż dookoła świata.

Dyskografia (albumy):

• 2007: Morgenlandfahrt [dunkelbunt records]

• 2009: Sun Dub – A Spicy Blend (Poets Club Rec.)

• 2009: Raindrops & Elephants (Piranha Records)

• 2010: Sun Dub Vol. 2  (Poets Club Rec.)

• 2012: Picnic with [dunkelbunt] (Poets Club Rec.)

• 2013: Ich grill mit Dir die Abendsonne [dunkelbunt records]

• 2015: Mountain Jumper [dunkelbunt records]

Pyromagic 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja SO FINE