Pyromagic 2019: Francuzi zwycięzcami tegorocznego festiwalu

Show przygotowane przez ekipę z Francji zostało uznane za najlepszy i najciekawszy pokaz podczas tegorocznego XII Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic.

Co to był za dzień?! Pełen energii i niesamowitych widoków. Sobotnie atrakcje od samego rana przyciągały na Wały Chrobrego i Łasztownię dziesiątki spacerowiczów, którzy chętnie korzystali
z propozycji, jakie przygotowali organizatorzy.

Ileż trudu i wysiłku można było zobaczyć w oczach małych strażaków, którzy dzielnie mierzyli się
z konkursowymi zadaniami. Słońce i wysoka temperatura nie przeszkadzały także uczestnikom Gryf Basket Cup czy miłośnikom treningu aerobowego. Sportowych zmagań nie brakowało też na wodzie. W sobotę rozegrały się krótkie regaty w ramach XX edycji Baltic Polonez Cup.

Mnóstwo pozytywnej energii dawało się wyczuć podczas Splash of Colors. Wielobarwne proszki można było zauważyć na dziesiątkach osób, zwłaszcza tych młodych. Doskonałą zabawę gwarantowała także strefa Wyzwań Smaku Pepsi, w której Marta Wierzbicka nie odmawiała zdjęć nikomu. Sporą odwagą
i zwinnością wykazywali się uczestnicy Water Show. Upadki do wody death driverów wyglądały na bolesne, a skoki z 27-metrowej wieży usytuowanej na Trasie Zamkowej przyciągnęły tłumy widzów. Mieliśmy także wodne oświadczyny. Para zawodników na flaybordach zaręczyła się.

Tuż przed 21.00 rozbrzmiała muzyczna scena. Ekipa Dreadsquad z Łodzi swoim basowym brzmieniem zachęciła publiczność do tańca. A pełna energii sekcja dęta Bazzookas z Holandii niesamowicie przypadła do gustu zgromadzonym wokół sceny.

Jednak najwięcej, bo aż 195 tysięcy widzów przyciągnęły wieczorne pokazy fajerwerków. W ramach konkursu swój pokaz zaprezentowała ekipa z Francji. Ich piętnastominutowe show skradło serca jurorów. To właśnie ten pokaz został uznany za najlepszy. Na drugim miejscu znaleźli się Malezyjczycy, a trzecią lokatę zajęli Czesi. Publiczność podzieliła zdanie jurorów i również uznała francuski pokaz za najlepszy. Na zakończenie dwudniowego festiwalu mogliśmy podziwiać podniebne show w wykonaniu polskiej firmy Surex, realizatora projektu Pyromagic.

­- Cieszę się, że już po raz dwunasty mogliśmy się spotkać. Dziękuję ekipom, międzynarodowemu jury i firmie Surex, która realizuje projekt – mówił podczas wręczania nagród prezydent miasta, Piotr Krzystek.

XII edycja Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic przeszła już do historii. Za nami kilkanaście godzin dobrej zabawy. Już dzisiaj warto zarezerwować sobie drugi weekend sierpnia 2020 roku i być razem z nami.

Pyromagic 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja SO FINE