Już za miesiąc Pyromagic 2019!

Największy festiwal fajerwerków zbliża się wielkimi krokami. Do Szczecina przyjadą ekipy z Czech, Francji i Malezji i zaprezentują nam najlepsze pokazy sztucznych ogni.


To będzie już XII edycja Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic. Równo za miesiąc, 9 i 10 sierpnia nad Szczecinem rozbłysną setki kolorowych fajerwerków. Oprócz tego organizatorzy zapewnią mnóstwo atrakcji w ciągu dnia. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie akrobacji na wodzie, zawodów sportowych, kolorowego święta Holi, regat samotników i załóg dwuosobowych i oczywiście świetnych wieczornych koncertów na głównej scenie.


Podczas tegorocznej edycji Pyromagic będziemy mogli zobaczyć efektowne show w wykonaniu ekip z Czech, Francji i Malezji. Na zakończenie swój pokaz zaprezentuje organizator techniczny festiwalu, firma Surex.


• Tarra Pyrotechnik S. R. O., Czechy
Firma działa na rynku pirotechnicznym od 16 lat. Swoje doświadczenie zdobywa we współpracy z najlepszymi pirotechnikami na całym świecie przy organizacji chociażby Festiwalu Fajerwerków w Ostrawie. Czesi odwiedzają prestiżowe festiwale i pokazy sztucznych ogni w Chinach i inspirują się innowacjami od chińskich ekspertów. Dzięki temu ich pokazy są uznawane za jedne z najbardziej widowiskowych na świecie.

• Art Eventia, Francja
Powstała z zamiłowania do pirotechniki. Ich pokazy charakteryzują się kreatywnością, innowacyjnymi rozwiązaniami i bezpieczeństwem. Art Eventia projektuje pokazy pirotechniczne i multidyscyplinarne we Francji i za granicą. W swoim dorobku ma m.in. Nagrodę Specjalną Jury w Międzynarodowym Konkursie Pirotechniczny w Cannes oraz brązowy medal w międzynarodowym pokazie sztucznych ogni w Makao.

• Global 2000 International LTD, Malezja
Przez ostatnie 2 dekady swojej działalności zrealizowali setki kreatywnych pokazów na całym świecie. Rocznie obsługują ponad 250 wydarzeń, będąc tym samym wiodącą firmą z zakresu pirotechniki w swoim regionie. Zespół Team Global brał udział w takich wydarzeniach jak: obchody tysiąclecia Malezji w Twin Towers, oficjalne otwarcie toru Formuły 1 Sepang, uruchomienie Astro TV, oficjalne uruchomienie KL Towers i wiele innych.

• Surex Firma Rodzinna
Firma Surex od lat jest organizatorem technicznym Międzynarodowego Pokazu Sztucznych Ogni Pyromagic. Zespół zdobywa swoje doświadczenie poprzez udział w największych festiwalach widowisk pirotechnicznych na świecie m.in. w Montrealu, Berlinie, Hanowerze, Cannes, Monte Carlo, Blanes, Shanghaiu, Changshy i Macau w Chinach, Pohang i Bushan w Korei i wielu innych miastach.


Czego jeszcze możemy się spodziewać?


Od lat imprezą towarzyszącą Pyromagic jest muzyczny festiwal Szczecin Music Live. Na scenie u podnóża Wałów Chrobrego będziemy mogli zobaczyć przedstawicieli muzyki elektronicznej połączonej z folkiem i muzyką taneczną. Szczecin Music Live będzie przeplatał się z pokazami sztucznych ogni. Wśród wykonawców znajdziemy osoby zarówno z Polski jak i zza granicy. W piątek i sobotę na scenie wystąpią: Elvis PressPlay, Megitza, Dreadsquad, Bazzookas.


Tradycyjnie podczas Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic nie może zabraknąć akrobacji na wodzie. Water Show to połączenie najbardziej spektakularnych dyscyplin wodnych oraz licznych pokazów akrobatycznych. Odwiedzający Wały Chrobrego i bulwary będą mogli zobaczyć m.in. widowiskowe skoki do wody z Trasy Zamkowej; ekstremalną dyscyplinę sportu, czyli Flyboarding, a także wiele innych.


Już po raz trzeci w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic 2019 będziemy kolorować miasto. Już 10 sierpnia odbędzie się kolejna edycja Splash of Colors - Święto Kolorów Holi, czyli niepowtarzalne połączenie indyjskiego święta kolorów z imprezą przy najlepszej muzyce.
Przy ulicy Jana z Kolna pojawi się Strefa Zawodów. Najmłodsi będą mogli spróbować tam swoich sił w roli strażaków. Zawody strażackie dla dzieci będą odbywały się w sobotę, 10 sierpnia. Tuż obok będziemy rozgrywać Gryf Basket Cup, czyli zawody w koszykówce. GBC jest inicjatywą popularyzującą sport, który ma olbrzymie znaczenie w dobie ogólnego braku aktywności fizycznej wśród mieszkańców Polski i Regionu Zachodniopomorskiego. W roku 2019 odbywa się już 7 edycja tej imprezy.


XX edycja Baltic Polonez Cup to także kolejny element towarzyszący festiwalowi Pyromagic. Polonez Cup Race to zawody skupiające najlepszych żeglarzy samotników i załogi dwuosobowe z Polski i zagranicy. Zawodnicy wypływają w samotne rejsy na trasę Świnoujście – Christiansø – Świnoujście i walczą „o Puchar Poloneza” w długim wyścigu non stop. W Szczecinie podczas festiwalu Pyromagic organizowane są krótkie starty na Odrze wzdłuż Wałów Chrobrego. Oprócz tego 10 sierpnia o godz. 16.00 w Starej Rzeźni odbędą się darmowe pokazy filmów żeglarskich.


Więcej informacji na temat wydarzeń znajdziemy na www.fajerwerki.szczecin.eu oraz na wydarzeniu na Facebooku - XII Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic 2019.

Pyromagic 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja SO FINE