Fajerwerki czekają na wystrzelenie

Przygotowania do kolejnego weekendu nad Odrą dobiegają końca. Wyrzutnie sztucznych ogni instalowane są na Wyspie Grodzkiej, scena dla artystów festiwalu Szczecin Music Live już stoi, a wieża do wodnych akrobacji w ramach Watershow rośnie na Trasie Zamkowej.

Bez wątpienia jedną z głównych atrakcji zaplanowanych na piątek i sobotę na Łasztowni i Wałach Chrobrego są sztuczne ognie. W roku 2017 festiwal Pyromagic odbędzie się po raz dziesiąty! Czeka nas finał finałów, podczas którego zaprezentują się zwycięzcy czterech ostatnich edycji.

– Uczestnicy mają określone, te same kryteria pokazów. W tym roku zdecydowaliśmy, że ekipy muszą wystrzelić ponad 2000 tzw. ładunków wysokich. Dzięki temu zobaczymy naprawdę wielkie widowisko – tłumaczy Ryszard Suzdalewicz z firmy rodzinnej SUREX, współorganizatora festiwalu. – W tym roku tłem muzycznym do pierwszych 2,5 minut pokazów będzie Hungarian Dance Johannesa Brahmsa. Później każda firma zaprezentuje swoje własne aranżacje.

Będzie to możliwe dzięki tysiącom ładunków pirotechnicznych, które już znalazły się na Wyspie Grodzkiej. To tutaj ustawiane są specjalne wyrzutnie wraz z zapalnikami, które pozwolą w szczecińskie niebo wystrzelić kolorowe sztuczne ognie. W ciągu dwóch dni zużyte zostanie nawet 10 ton masy pirotechnicznej!

To jednak nie koniec przygotowań. Na ulicy Jana z Kolna pojawia się jarmark towarzyszący Pyromagic, a przy fontannie stanęła scena, na której wystąpią GOORAL, Psio Crew, Dj Haris Pilton i The Ufoslavians. Wszystko to w ramach Szczecin Music Live, którego występy odbywać się będą pomiędzy pokazami pirotechnicznymi.

Na Łasztowni wystartowała już strefa klubowa w namiotach sferycznych. Codziennie, od czwartku do soboty (włącznie) będzie można skorzystać tutaj z beachbaru oraz posłuchać zróżnicowanej muzyki granej przez DJ-ów. W założeniu od 10 do 18 działać tu będzie tzw. strefa chill, zaś od 18 do 2 strefa imprezowa. Za sprawą namiotów i wesołych miasteczek Łasztownia stanie się imprezowym sercem miasta.

Do swoich wydarzeń przygotowują się także strażacy i żeglarze. O 9.30 w piątek rozpoczną się zawody Firefighter Combat Challenge, podczas których rywalizować będą ekipy pożarników z całego świata. W sobotę zaś, koło południa, rozpoczną się starty do wyścigów krótkich Baltic Polonez Cup Race. Na wodzie znów zrobi się tłoczno. Tym razem jednak nie za sprawą wielkich żaglowców, ale jednostek, które ścigać się będą najpierw na Odrze, a później na Bałtyku.

Także w sobotę odbędzie się druga edycja Water Show Szczecin. Od 10 do prawie 21 odwiedzający Wały Chrobrego zobaczą m.in. flyboardzistów, skoczków, wakeboardzistów, uczestników zawodów z wykorzystaniem poduszki blob. Nie ma jednak wątpliwości, że największym zainteresowaniem cieszyć się będą zawody w high divingu, a więc skoków do wody.

– Będą to skoki z wysokości nawet 27 metrów – zapowiedział Grzegorz Kujda, jeden z organizatorów Water Show Szczecin. – Turniej high divingu z udziałem profesjonalnych sędziów będzie miał obsadę, która plasuje nas jako trzecie wydarzenie na świecie pod kątem jakości zawodników! Wyprzedzają nas tylko mistrzostwa świata w Budapeszcie i cykl RedBulla.

Wszystko to (i jeszcze więcej!) już od jutra na Wałach Chrobrego i Łasztowni. Na otarcie łez po żaglowcach Szczecin serwuje kolejny weekend pełen atrakcji. Do niezapomnianej zabawy brakuje już tylko kolejnych setek tysięcy gości – mieszkańców i turystów. Czekamy na Was!

 

Pyromagic 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja SO FINE