Artyści Szczecin Music Live 2019

PIĄTEK

 

Gwiazdami  piątkowego wieczoru będą:  Elvis PressPlay  oraz  Megitza 

 

Elvis PressPlay

Szczeciński kolektyw, zajmujący się selekcją muzyczną. Aktywni na rynku muzycznym od ponad 15 lat. Muzyka to ich pasja. Na co dzień rezydenci klubu Hormon, związani z nim niemal od samego początku. Znają ich bywalcy pubów i klubów, goście szczecińskiej filharmonii oraz słuchacze lokalnych rozgłośni radiowych. Ich fascynacje to brzmienia nieoczywiste i szeroko rozumiana muzyczna alternatywa, choć nie stronią też od dźwięków bardziej popularnych.

Ich piątkowy set muzyczny powinien trafić do szerokiego grona publiczności.

Megitza

Megitza to góralka urodzona w Zakopanem, wokalistka, kontrabasistka, kompozytorka, autorka tekstów, oraz producentka muzyczna. Jej kariera rozpoczęła się w Chicago w 2008 roku. Zwyciężczyni "Złotego Guzika" w Mam Talent, finalistka Must be the Music. Megitza wydała już osiem albumów studyjnych, najnowszy jubileuszowy album artystki "ToTen", został wydany w kwietniu 2018 roku. Na najnowszym krążku znajduje się 10 kompozycji własnych Megitzy. W ciągu ostatnich 10 lat swojej kariery artystka wystąpiła na najbardziej prestiżowych festiwalach świata: Montreux Jazz Festival, Wien Jazz Fest, Woodstock, Rudolstadt Festival. Pochodząca z rodziny muzyków samouków, Megitza łączy nurty tradycyjyjne ze współczesnymi, jest DJ-em, produkuje muzykę elektroniczną, oraz hip hop.

 

 

SOBOTA:

 

 

DREADSQUAD

Dreadsquad to projekt, który umieścił Polskę na mapie twórców tanecznych riddimów o mocnych basowych brzmieniach. Łódzkie Superfly Studio wydaje utwór za utworem łącząc jamajskie brzmienia reggae, dubu, dancehallu, ska i rocksteady z nowoczesnym breakbeatem, jungle, dubstepem i garage. Dreadsquad powstał w 2001 roku. Lata działalności przynosiły niezliczoną ilość mixtape'ów, remixów, mashupów i kooperacji. Po setkach występów w Polsce nadeszły wyjazdy europejskie, a obecnie Dreadsquad ma na swoim koncie występy w USA, Kanadzie, Brazylii, Indiach czy Japonii.

Dreadsquad współpracował z czołówką polskiej sceny reggae i hip-hop. Na ich podkładach instrumentalnych nagrywali dotychczas: Marika, East West Rockers, Ras Luta, Junior Stress, Kacezet, Natural Dread Killaz, O.S.T.R., Pablopavo, Reggaenerator, Tede, Numer Raz, Grubson i wielu innych. Dreadsquad współpracował również z wieloma topowymi jamajskimi i europejskimi artystami, jak m.in. Ward 21, Tenor Fly, Top Cat, General Levy, U Brown, Milion Stylez, Lady Chann, Tipa Irie, Jah Mason, Perfect Giddimani czy Dr Ring Ding. Dyskografia jak do tej pory obejmuje 4 mixtape’y, 7 albumów producenckich i krocie singli, które stały się bestsellerami w sklepach muzycznych w całej Europie i trafiły na playlisty topowych DJ’ów. Dreadsquad to brzmienie na światową skalę. Jego inspiracją są ścieżki życia, spoiwem jamajska kultura soundsystemowa i współczesna muzyka basowa.

 

Gwiazdą wieczoru będzie  Bazzookas

 

BAZZOOKAS  (Holandia)

 

Ostra sekcja dęta, bezpośrednia rockowa gitara, radosne dźwięki klawiszy i czarujące sposoby frontmana Bazza składają się na zdecydowanie dobrą imprezę o nazwie Bazzookas.

Założenie Bazzookas (2009) najlepiej porównać z odkryciem prochu strzelniczego. Jego eksplozja jest jak muzyka ska oferowana przez Bazzookas: magiczna, wybuchowa i epicka. Bazzookas wyłamują się, są niecierpliwi i chętni do działań. Robiąc to siłą ośmiu osób sprawiają, że zarówno publiczność, jak i oni sami szaleją.

Przybywają z doświadczeniem. Bazzookas zamienili w kocioł niezliczone kluby i festiwale w rodzimej Holandii (Zwarte Cross, Parkpop, Heineken Music Hall, Paradiso ...) oraz zagranicą (Colours of Ostrava, Pohoda Festival, Taubertal, Open Flair Festival i wiele innych).

Debiutanckim albumem ”Kaboom!" (2011) nadali ton. Płyta zdobyła same pozytywne recenzje. Wszystko co robią, czynią tak, jakby od tego zależało ich życie. Ponieważ tak jest! Muzyka z Bazzookas uderza cię jak bomba.

Po Live DVD / albumie winylowym „Groeten uit Paradiso" (2013), zespół wydał kolejny album "SkaRadio.nl", nagrany ze znanym holenderskim producentem Fransem Hendrikse (Candy Dulfer, Kyteman). To będzie ich pierwsza wizyta w Polsce.

 

Przygotujcie  więc  buty do tańca!

 

Pyromagic 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja SO FINE