Pyromagic 2019: Pokazy z Czech i Malezji przyciągnęły tłumy

Pierwsze konkursowe pokazy pirotechniczne w XII Międzynarodowym Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic już za nami. Niebo nad Szczecinem zostało pięknie rozświetlone, a podziwiały to tłumy mieszkańców i turystów.

Już po południu na Wałach Chrobrego i Łasztowni można było zauważyć wzmożony ruch
i napływających zewsząd mieszkańców. Pierwsi widzowie zaczęli rezerwować sobie najlepsze miejsca już przed godz. 19.00. Z godziny na godzinę skarpy na Wałach Chrobrego zapełniały się, a w kierunku Łasztowni zmierzały coraz większe tłumy. Wszystko po to, aby przed godz. 22.20 być na miejscu
i podziwiać podniebne show. A te było naprawdę wyjątkowe. Na samych pokazach po dwóch stronach Odry zgromadziło się 160 tys. widzów.

Jako pierwsi swój pirotechniczny spektakl zaprezentowali Malezyjczycy. O 23.00 rozpoczął się pokaz przygotowany przez ekipę z Czech. Piętnastominutowe show zachwyciło zgromadzonych. Już dzisiaj wiemy, że jury nie będzie miało łatwego wyboru.

Piątkowe pokazy przyciągnęły na Wały Chrobrego i Łasztownię dziesiątki tysięcy widzów z każdego regionu miasta i województwa. Autobusy i tramwaje kursowały do późnych godzin nocnych. A służby dbały o to, aby każdy bezpiecznie dojechał do domu po pokazach.

Piątek był także pierwszym dniem Szczecin Music Live. Na scenie u stóp Wałów Chrobrego wystąpili Elvis PressPlay oraz Megitza. Zarówno szczeciński dj jak i zakopiańska artystka porwali do tańca odwiedzających festiwal. Zabawom nie było końca. Każda minuta była muzycznie maksymalnie wykorzystana.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także Stefa Wyzwań Pepsi, gdzie wielbiciele kolorowych napojów mogli zrobić test i przekonać się, który napój typu cola smakuje najlepiej. Tuż obok można było posmakować kuchni z różnych stron świata, które przyjechały do nas w food truckach.

To nie koniec dobrej zabawy. Już w sobotę od godz. 10.00 zapraszamy na drugi dzień Pyromagic. Przed nami mnóstwo ciekawych wydarzeń i oczywiście konkursowy pokaz fajerwerków. Przypominamy, że podobnie jak w poprzednich latach, uruchomiony zaostał plebiscyt na Nagrodę Publiczności Pyromagic 2019. Celem głosowania jest wyłonienie przez publiczność zwycięskiej drużyny spośród zaprezentowanych podczas festiwalu pokazów. Głosowanie trwać będzie od 9.08. od godziny 22:00 do 10.08.2019 do godziny 22:45. Aby przystąpić do plebiscytu uczestnik głosowania powinien wysłać wiadomość SMS pod numer 7168 o treści: pokaz.cyfra będąca numerem danej drużyny, odpowiednio: Pokaz.1 – Global 2000 - Malezja; Pokaz.2 – Tarra – Czechy; Pokaz.3 – ArtEventia - Francja. Koszt wysłania jednej wiadomości SMS pod numer 7168 wynosi: 1,23 zł z VAT (1,00 zł + 23%VAT).

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone w sobotę, 10 sierpnia o godz. 23:15 przed pokazem pirotechnicznym organizatora i po ogłoszeniu przez jury kolejności miejsc zajętych przez ekipy uczestniczące w „PYROMAGIC 2019”.

Już dzisiaj zapraszamy na drugi dzień festiwalu. W sobotę w programie m.in. Water Show, zawody strażackie, Splash of Colors i oczywiście Szczecin Music Live przeplatany z pokazami fajerwerków.

Pyromagic 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja SO FINE