Pyromagic 2019: Dzisiaj dowiemy się, kto zwycięży

Wodne szaleństwo, kolorowe święto Holi, regaty samotników, muzyczna eksplozja i na deser wyjątkowe pokazy sztucznych ogni – tak w skrócie zapowiada się drugi dzień Pyromagic 2019.

Po wczorajszym wieczorze możemy śmiało powiedzieć, że Pyromagic jest jedną z najbardziej lubianych przez szczecinian i turystów plenerowych imprez. Tysiące widzów podziwiało pierwsze pokazy fajerwerków. Dzisiaj zapewne będzie podobnie. Ale zanim nastanie wieczór, warto przyjść nad Odrę dużo wcześniej.

Od godz. 10.00 zapraszamy do kibicowania w turnieju koszykówki 3x3 Gryf Basket Cup. Turniej odbywa się przy ul. Jana z Kolna na wysokości skrzyżowania z ul. Storrady.

Tuż obok od godz. 11.00 najmłodsi będą mogli spróbować tam swoich sił w roli strażaków. W sąsiedztwie będą odbywać się pokazy samochodów i sprzętu strażackiego, instruktaż udzielania pierwszej pomocy, malowanie twarzy, a także zabawy ruchowe.

Również dziś będzie można przyłączyć się do treningu aerobowego z siłownią TriGym i wziąć udział w cross treningu, Głównymi punktami programu będą Workouts of the Day (WOD), czyli pokazy ilustrujące trening angażujące uczestników imprezy do sportowej rywalizacji. Intensywność treningu będzie dostosowana do możliwości uczestników.

Punktualnie w południe rozpoczną się regaty samotników i załóg dwuosobowych. Zawodnicy wypływają w samotne rejsy na trasę Świnoujście – Christianso – Świnoujście i walczą „o Puchar Poloneza” w długim wyścigu non stop. W Szczecinie od czterech lat podczas festiwalu Pyromagic organizowane są krótkie starty na Odrze wzdłuż Wałów Chrobrego. Oprócz zmagań samotników zaplanowano także filmowe produkcje o tematyce żeglarskiej. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć dwie projekcje: przedpremierowy pokaz dokumentu „Kapitan” oraz film „Samolub”. Żeglarskie kino startuje o godz. 16, w Starej Rzeźni. Wstęp darmowy.

W strefie Wyzwania Smaku Pepsi od 14:00 do 18:00 będzie można spotkać znanych ambasadorów Stołu Pepsi – Martę Wierzbicką oraz Jakoba Kosela, którzy specjalne z tej okazji przygotują dla odwiedzających swoje dania. A skoro już o jedzeniu mowa, to w sąsiedztwie pojawią się food trucki z różnych regionów Polski, serwujące dania z kuchni całego świata.

Od 15.00 zapraszamy na Water Show. W tym roku do Szczecina powracają spektakularne i ekstremalne skoki z Trasy Zamkowej. W ramach Water Show Szczecin odbędą się liczne turnieje, konkurencje oraz pokazy ekstremalnych sportów wodnych w tym: high diving, flyboarding, splash diving, blob jumping. Między godz. 20.50 a 21.10 odbędzie się parada finałowa.

Po 16.00 na Łasztowni zrobi się kolorowo, wszystko za sprawą Święta Kolorów Holi. Niepowtarzalne połączenie indyjskiego święta kolorów z imprezą przy najlepszej muzyce potrwa do godz. 19.00. Kolorowe proszki będą wyrzucane co 30 minut.

Od 20.50 rozpocznie się Szczecin Music Live. W sobotę na scenie wystąpią Dreadsquad z Łodzi oraz Bazzookas z Holandii. Będzie energicznie, rockowo i basowo.

Pokazy fajerwerków zaplanowano na godz. 22.20 (Francja) oraz 23.15 (Polska). Dzisiaj, przed ostatnim pokazem, dowiemy się, kto zdaniem jurorów i widzów przygotował najlepsze i najciekawsze widowisko.

Pyromagic 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja SO FINE