Firefighter Combat Challenge

Wały Chrobrego po raz kolejny będą miejscem zmagań strażaków nie tylko z całej Polski, ale również z wielu europejskich krajów oraz Stanów Zjednoczonych. Już od rana na malowniczym nabrzeżu będzie można zobaczyć ogromny wysiłek kilkuset strażaków. 

„8th" Szczecin Firefighter Combat Challenge 2018

Firefighter Combat Challenge to zmagania z udziałem "najtwardszych" strażaków, które zyskują coraz więcej sympatyków. Zostały wymyślone ponad 20 lat temu w USA, a w Europie możemy je oglądać już od dekady. Zawody przebiegają wg formuły opracowanej, w oparciu o testy sprawnościowe dla strażaków zza oceanu. Konkurencje biegów są w dużym stopniu odzwierciedleniem rzeczywistych czynności w pracy strażaka, a efektowość, dynamiczny przebieg i energetyczna muzyka sprawiają, że jest to impreza bardzo widowiskowa.

W trakcie zawodów strażacy wykonają szereg wyczerpujących zadań. W pełnym rynsztunku bojowym (hełmy, rękawice, ubranie specjalne) będą musieli wykonać następujące czynności:

  • wnieść 19-kilogramowy wąż strażacki na szczyt 12-metrowej wieży oraz wciągnąć dodatkowy jego odcinek przy pomocy liny,
  • za pomocą młota przesunąć na odległość 1,5 metra metalową sztabę o wadze 72,5 kg,
  • pokonać slalom na dystansie 40 m i przebiec ciągnąc wypełniony wodą wąż (30m),
  • przeciągnąć, idąc tyłem, manekina o wadze 79 kg na odległość 30 m.

Najlepsi potrafią wykonać te zadania w 1,5 minuty!

​Zawody odbywają się w różnych kategoriach wiekowych. Odbędzie się także rywalizacja grup dwuosobowych: damskich, męskich i mieszanych oraz najbardziej widowiskowe zmagania sztafet.

Przygotowano również atrakcje dla najmłodszych. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanych torach w bliźniaczo podobnej konkurencji. Każde dziecko będzie mogło zmierzyć się z nadmuchiwanym zamkiem-wspinalnią, ciężarem przesuwanym młotem, slalomem, nawodnionym wężem strażackim oraz manekinem. Na czas startu przygotowano prawdziwe ubranie strażackie dostosowane do wieku zawodników. W poprzednich latach, już samo przymierzenie hełmu i munduru okazało się atrakcją nie tylko dla maluchów lecz również dla fotografujących swoje pociechy rodziców.

 

Zapraszamy do kibicowania szczególnie szczecińskiej ekipie strażaków, która systematycznie zdobywa trofea w zawodach organizowanych w Polsce i w Europie.

 

Program 8th Szczecin Toughest Firefighter Challenge 2018

 

Zobacz więcej

Przejdź na stronę wydarzenia
Pyromagic 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja SO FINE