To był wystrzałowy początek weekendu

Za nami pierwszy dzień festiwalu sztucznych ogni Pyromagic 2018. Ekipy z Rumunii i Filipin pokazały, że w tym roku mamy do czynienia pirotechniką na najwyższym, światowym poziomie.

Piątkowe pokazy przyciągnęły nad Odrę tłumy mieszkańców i turystów. Łącznie pokazy oglądało około 150 tys. widzów, a przez cały dzień przez teren imprezy przewinęło się około 190 tys. osób. Wśród nich byli także goście zza granicy. Co ciekawe, specjalnie na nasz festiwal z Czech przyjechało kilka autokarów miłośników pirotechniki.

Już dzisiaj zapraszamy na drugi dzień festiwalu. W sobotę od rana po dwóch stronach Odry będzie można przyłączyć się do dobrej zabawy. Sobota to drugi dzień zmagań strażaków z całego świata w ramach zawodów Firefighter Combat Challenge. W programie starty sztafetowe i starty tandemów. Zawody zakończą się o godz. 18.

O godz. 10 rozpoczną się regaty samotników i załóg dwuosobowych Baltic Polonez Cup Race. Od trzech lat podczas festiwalu Pyromagic organizowane są krótkie starty na Odrze wzdłuż Wałów Chrobrego. Organizatorzy zaplanowali dwa wyścigi wzdłuż szczecińskich nabrzeży.

Po raz trzeci przy okazji Pyromagic odbędzie się Water Show. W godz. 12-15.15 będzie można podejrzeć treningi zawodników, a od 15.30 do 20.30 już oficjalne zawody i pokazy. O 20.30 zapraszamy na paradę finałową.

W sobotę zachęcamy do wzięcia udziału w próbie bicia rekordu Polski w synchronicznym wyrzucie proszków holi podczas Splash of Colors.  Wyrzuty kolorowych proszków rozpoczną się od godz. 16 i będą odbywać się, co 30 minut do godz. 19.

 

Wieczorem na scenie u stóp Wałów Chrobrego znowu zaprezentują nam się mistrzowie muzyki elektronicznej / folkowej / tanecznej i ich miksów. W programie sobotniej odsłony festiwalu Szczecin Music Live występy DJ Urban Turban oraz  [dunkelbunt] live.

 

Na koniec gwóźdź programu, czyli kolejne spektakularne pokazy pirotechniczne Pyromagic 2018. Swoje możliwości zaprezentuje nam ostania drużyna konkursowa – firma Pyrotex Fireworks z Anglii oraz gospodarz festiwalu, firma SUREX, która dla szczecinian i turystów przygotowała specjalny pokaz pozakonkursowy. Fajerwerki wystrzelą w niebo w godz. 22.20 22.35 (Anglia) i 23.15 – 23.30 (Surex, PL).

 

Od godziny 10.00 do 1.00 w nocy czynne będą place zabaw dla dzieci. W tym czasie odwiedzić można także stoiska jarmarku i tawerny piwne sponsora imprezy.

Pyromagic 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja SO FINE